• Trener Monika Wypych

Co to jest pranajama i jakie są jej główne korzyści?


Prana to energia siły życiowej, która wprowadza życie w każdy atom istnienia.

Pranajama to praktyka, która rozszerza i udoskonala wewnętrzną pranę, dając praktykującemu głębsze doświadczenie świadomości.


Jogini używali oddechu jako narzędzia do wpływania na przepływ prany w nadi.

Nadi to sieć kanałów, które są połączone z naszym układem hormonalnym i nerwowym.


Systemy te regulują i rozprowadzają pranę dla różnych funkcji ciała fizycznego.


Dzięki praktyce Pranajamy oddech jest używany do kontrolowania i przekierowywania przepływu prany w celu uzyskania optymalnego zdrowia.


Oto główne korzyści płynące z praktykowania pranajamy


Nasz dzisiejszy styl życia powoduje chroniczny stres, który powoduje zachwianie równowagi między podwzgórzem, hormonami, nerwami i układem odpornościowym organizmu, które współpracują w celu utrzymania wewnętrznej równowagi - homeostazy.


Ciągły stres blokuje przepływ prany w nadi, co powoduje zaburzenia równowagi psychosomatycznej, co prowadzi do chorób psychosomatycznych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca, wrzody, rak i tak dalej.


Oddychanie to jedna z funkcji fizjologicznych, którą możemy kontrolować; a kontrolując, regulując i ukierunkowując nasz oddech, możemy manipulować przepływem prany w celu osiągnięcia zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego.


Oczyszczające pranajamy usuwają toksyny z organizmu i zwiększają elastyczność

i pojemność płuc. Ruch przepony masuje z jednej strony serce, a z drugiej strony narządy trawienne.


Jedną z najważniejszych zalet pranajamy jest to, że tonizuje nasz autonomiczny układ nerwowy i równoważy wydzielanie hormonalne, przywracając równowagę wewnętrzną.


Regularna praktyka pranajamy zwiększa naszą zdolność radzenia sobie ze stresem i buduje postawę zrelaksowanej czujności i obiektywizmu.

Co najważniejsze, pranajama oczyszcza nadi - subtelne kanały energii - stabilizując umysł, przygotowując nas do wyższych praktyk medytacji.


Znając korzyści z praktyki pranajamy, postanowiłam wprowadzić jej elementy do moich Kursów Podstawowych Jogi, Pranajamy i Medytacji oraz do regularnych zajęć jogi.

Klienci także zaczęli cenić sobie pracę z oddechem. :)


TRENING PERSONALNY - TRENING GRUPOWY - ODCHUDZANIE - KSZTAŁTOWANIE SYLWETKI - TRENING PROZDROWOTNY - TRENING MENTALNY - DIETA - MOTYWACJA

© 2023 by Name of Template. Proudly created with Wix.com