Jako istoty ludzkie jesteśmy tak przywiązani do naszej fizyczności, że nie potrafimy przyznać, iż to kim jesteśmy, jest znacznie głębsze i większe niż te ciała. 

Wszyscy jesteśmy stworzeni z energii, a wszystko w całym Wszechświecie składa się z energii. Każdy z nas posiada ciało energetyczne, które wychwytuje stres lub emocje z naszego otoczenia lub sytuacji, co znajduje odzwierciedlenie w naszych ciałach fizycznych.

Przykład: jesteś w korku i spóźnisz się na spotkanie. Ruch się nie zmienia, a Ty ciągle patrzysz na zegarek. Z każdą minutą tętno wzrasta, poziom stresu rośnie, a następnie mogą pojawić się inne objawy fizyczne, jak ból głowy lub brzucha. Życie składa się z codziennych decyzji: małych decyzji i wielkich decyzji. W takim przypadku należy podjąć małą i szybką decyzję. W tym momencie masz dwie możliwości. Po pierwsze, kontynuujesz stres, stajesz się bardziej niespokojny, zły i zdenerwowany, trąbisz klaksonem i patrzysz na zegarek. Albo po drugie, podejmujesz działania, aby oczyścić swoją energię, znaleźć spokój i zmienić swoją energię.

Prawda jest taka, że zwiększając niepokój, nie zmienisz ruchu. Nic nie możesz zrobić, a jedyną rzeczą, którą możesz kontrolować w tym momencie, jest twoja własna energia.

Są proste sposoby, jak chronić swoją energię i ją oczyszczać, zawsze i wszędzie.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie i ochrona energii?

Oczyszczanie naszej energii jest konieczne. Tak jak codziennie bierzemy prysznic i myjemy zęby, powinniśmy być tak samo zamierzeni z naszą subtelną energią.

Nie tylko po to, aby utrzymać go w czystości i pozytywnym charakterze, a także aby go chronić, tworząc tarczę wokół swojej aury. Tak aby zewnętrzne negatywne energie nie mogły dostać się do twojego pola ani wpłynąć na wibracje energetyczne.

Jeśli jesteś empatą, jesteś bardzo wrażliwa/-wy na energię. 

Z łatwością wyczuwasz wibracje innych ludzi. Jeśli nie oczyszczasz i nie chronisz swojej energii, może to mieć na Ciebie ogromny wpływ. Oczyszczanie swojej energii robi ogromną różnicę.

Oprócz utrzymywania energii w ryzach, ważne jest, aby Twoja fizyczna przestrzeń była również czysta i chroniona. Otoczenie może sprawić, że poczujesz się spokojny i szczęśliwy lub zestresowany i spięty.

Oto 6 sposobów na oczyszczenie i ochronę energii:

1. Palo Santo lub Sage

Jako jeden z najstarszych sposobów oczyszczania przestrzeni i ludzi z energii, usuwa negatywne emocje, oczyszcza i poprawia nastrój, redukuje stres. Korzystając z palo santo lub szałwii, z powodu dymu najlepiej jest otworzyć okna i włączyć wentylator. Ustal sobie intencję podczas zapalania kija. Gdy się zaświeci, możesz prowadzić dym w całej przestrzeni, wokół swojej aury itp.

2. Selenit

Kryształ selenitu jest Twoim idealnym sprzymierzeńcem, pomagającym w oczyszczaniu, oczyszczaniu i ochronie Twojej energii, a także promowaniu spokoju i głębokiego spokoju. Praca z selenitem jest jak kąpiel w czystym białym świetle! Aby oczyścić swoją aurę, po prostu poprowadź selenit wokół swojej aury, tak jak „przeczesując” energię od góry do dołu (od ramienia do dłoni, od głowy do szyi itd.). Możesz również trzymać go w domu lub biurze, aby utrzymać czystość energii. To bardzo silny kryształ oczyszczający!

Pamiętaj, że lecznicze kryształy mogą pomóc w podniesieniu wibracji, ale także pochłaniają energię, dlatego ważne jest, aby je okresowo oczyszczać. Twój kryształ będzie działał najlepiej, gdy zostanie wyczyszczony.

3. Pranayama

Czy słyszałeś/-łaś kiedyś powiedzenie: „Weź głęboki oddech?” Wracając do naszego przykładu utknięcia w korku, coś bardzo prostego, ale dość skutecznego, które można zastosować wszędzie (samochód, biuro, supermarket itp.). Nasz umysł jest bezpośrednio skorelowany z naszym oddechem.  Wykonując powolne wdechy i wydechy, można od razu poczuć, że tętno spada.  Oddychanie może pomóc uwolnić się od stresu i negatywnej energii. Gdy tylko zauważysz, że jesteś rozregulowany w stanie niskiej wibracji, natychmiast weź głęboki oddech (lub tyle oddechów, ile potrzebujesz).

4. Wizualizacja

Wyobraź sobie, że idziesz do myjni i patrzysz na ekran z różnymi opcjami myjni. Jest to podobne do opcji „głębokiego czyszczenia” (mycie, polerowanie i odkurzanie). Możesz zdecydować się na medytację z przewodnikiem, aby oczyścić wszystkie czakry i aurę. Lub wizualizować wszystko, co sprawia, że czujesz się zrelaksowany i uziemiony. Tak czy inaczej, samemu lub poprzez medytację z przewodnikiem, pod koniec wizualizacji poczujesz się odświeżony!

5. Czarny turmalin

To kamień ochronny, który odpycha negatywne energie. Możesz zdobyć naszyjnik z turmalinu lub kamień, aby umieścić go w samochodzie, wejściu do domu, biurze itp. Lub możesz go trzymać blisko siebie w kieszeni lub torebce. Niektóre kamienie wzmacniają, a inne pochłaniają energię. Turmalin się wchłania, dlatego chroni przed negatywnymi skutkami. Jeśli twój turmalin skruszy się, nie martw się – to oznacza, że wykonywała swoją pracę!

6. Archanioł Michał

Możesz również poprosić Archanioła Michała (Anioła ochrony), aby pomógł chronić twoją aurę. Archaniołowie są bardzo potężnymi duchowymi posłańcami wysłanymi, aby pomóc ci uporać się ze wszystkimi wyzwaniami w twoim życiu, których nie możesz pokonać. Po prostu zamknij oczy, przenieś swoją świadomość do wewnątrz i powiedz:

„Archaniele Michale, proszę umieść kulę światła wokół mojego domu / aury, która służy jako tarcza ochronna przed energiami zewnętrznymi, które nie są w harmonii z najwyższym i największym dobrem ze wszystkich. Dziękuję Dziękuję Dziękuję.”

Jak chronić się przed utratą energii?

Oczyszczanie energii i przestrzeni fizycznej jest kluczowe. Oczyszczając wibracje i energię otoczenia, natychmiast poczujesz się psychicznie czysty, spokojny, pozytywny i bardziej zrównoważony.

Aby utrzymać swoją energię i energię swojego środowiska w czystości, musisz wypracować nawyki. Na przykład, możesz ustawić „dzień sprzątania” w swoim kalendarzu w domu / biurze, kiedy najpierw posprzątasz pomieszczenie, a następnie zapalisz palo santo lub szałwię.

Możesz zakończyć swój rytuał oczyszczenia modlitwą do Archanioła Michała o umieszczenie tarczy wokół domu / biura.

Jeśli chodzi o własną energię, możesz stworzyć codzienny nawyk, umieszczając obok siebie selenit lub używając palo santo codziennie rano lub wieczorem po powrocie do domu.

Bez względu na to, jakich metod używasz do oczyszczania energii, najważniejsze jest, abyś czuł się czysty, spokojny i podniesiony na duchu! Użyj narzędzi, które najbardziej do Ciebie pasują.

Dbajcie o siebie 😀